Plugins - Restrict Widgets - Stable (latest release) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: on WordPress.org
it: su WordPress.org

en: Do you like this plugin?
it: Ti piace questo plugin?

en: Support forum
it: Forum di supporto

en: Need support?
it: Serve aiuto?

en: Hide widget on selected
it: Nascondi il widget selezionato

en: Display widget on selected
it: Visualizza il widget selezionato

en: Display / Hide Widget
it: Mostra / Nascondi Widget

en: %s Archive
it: %s Archivio

en: Single %s
it: Singolo %s

en: Remove all plugin data on deactivation
it: Rimuovere tutti i dati dei plugin su disattivazione

en: Display widget options in groups
it: Mostra Opzioni Widget in gruppi

en: Select which widget options will be restricted to admins only.
it: Selezionare il widget di opzioni che sarà limitato ai soli amministratori.

en: Restrict Widget Options
it: Limitare Opzioni Widget

en: Select which widgets will be restricted to admins only.
it: Selezionare i widget che saranno limitati ai soli amministratori.

note: #-#-#-#-#  tmp-restrict-widgets.pot (Restrict Widgets 1.3.1)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Restrict Widgets
it: Limitare Widgets

en: Select which sidebars will be restricted to admins only.
it: Selezionare quali barre laterali saranno limitati ai soli amministratori.

en: Restrict Sidebars
it: Limitare Sidebar

en: Use this settings to manage access to widgets page and to restrict availability of widgets, sidebars and widget options to site administrators only.
it: Utilizzare queste impostazioni per gestire l'accesso alla pagina widget e limitare la disponibilità di determinati widget, barre laterali e le opzioni di widget per soli amministratori del sito.

en: Desktop, Laptop, etc.
it: Desktop, Laptop, ecc.

en: Logged out users
it: Utente non connesso

en: Logged in users
it: Utente Connesso

en: Search Page
it: Pagina Ricerca

en: 404 Page
it: Pagina 404

en: Date Archive
it: Archivio Data

en: Author Archive
it: Archivio Autore

en: Sticky Posts
it: Sticky Post

en: Single Posts
it: Singolo Articolo

en: Blog Page
it: Pagina Blog

en: Front Page
it: Home page

en: Languages
it: Lingue

en: Users
it: Utenti

en: Devices
it: Dispositivi

en: Topic Tag
it: Tag Argomento

en: Single User
it: Singolo Utente

en: Search
it: Cerca

en: Others
it: Altri

en: Taxonomies
it: Tassonomie

en: Categories
it: Categorie

en: Custom Post Type Archives
it: Archivi Custom Pot Type

en: Custom Post Types
it: Custom Pot Type

en: Pages
it: Pagine

en: Widgets
it: Widget

en: Support
it: Supporto
